aby křeček nekousal

12. dubna 2009 v 13:05 |  jak si křečka ochočit
POKUD MÁTE KŘEČKA NOVĚ!!! Křečka nechte alespoň jeden den v klidu. Další den ho začněte ochočovat. Kousání křečka může způsobit např. 1. zbuzení, 2. velký rámus z kterého může být nervózní a dokonce i když 3.křečka krmíte skrze mříže.
1. pokud je křeček pokaždém vzbuzení agresivní, je možné že si ještě pořádně nezvykl. Zjistěte v kolik přibližně vstává a je aktivní. Když je např. aktivní v 21:00, tak ho v 20:30 zkuste vzbudit. Nemělo by mu moc vadit, protože někdy v tomhle čase vstává. Pokud není agresivní můžete mu dát třeba kousek piškotku. Pokud agresivní je raději odejděte a nechte ho v klidu. Další den ho zkuste pokud mu buzení v 20:30 nevadilo, probudit už 20:00. Pokud mu to též nevadí máte vyhráno. Každý den ho můžete budit 20:00. Samozřejmě můžete i dřív, ale musíte si uvědomit, že křečci jsou nejaktivnější v noci.
2. s tímhle se dá snadno něco udělat. Křeček nesmí být nějaké frekventované místnosti, jako je např. obývák. Ale také nesmí být v kuchyni, protože tam z vaření vzniká pára a je tam nadměrná vlhkost. Křečka dejte do tiché místnosti. A přes den kdy spí ho nerušte.
3. Tohle platí pouze u nějakých křečků. Ale pokud křečka krmíte skrze mříže, tak si zapamatuje, že vždycky co je mezi mřížemi je k jídlu a když mu tam strčíte prst, tak je schopný vás pořádně hryznout, v domění že jste mu tam dali nějaký pamlsek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Křečice Křečice | Web | 12. dubna 2009 v 19:31 | Reagovat

Ahoj,narazila jsem na tvůj blog a strašně se mi zalíbil.proto se tě ptám: nechceš spřátelit blogy?
P.S. tvůj blog je snad jediný,který jsem až doposud ještě neznala xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama